فیلینگ کیک

آشنایی با انواع فییلینگ کیک

فیلینگ کیک یک اصطلاح در خامه کشی کیک می‌باشد که به معنای پر کردن انواع کیک، شیرینی و شکلات است. فیلینگ در پخت کیک‌های ساده جهت خامه‌ای و خوشمزه تر شدن کیک با فراسینگ کیک (ترکیب خامه و دیگر مواد خوشمزه) همراه است. فلینگ کیک یکی از هنر‌های زیبا در حرفه شیرینی پزی است. برای انجام خامه کشی کیک، می‌توانید کیک را به لایه‌هایی برش داده و در میان آن‌ها خامه کیک قرار دهید. همچنین می‌توانید از تعدادی کیک اسفنجی ساده با ارتفاع کم برای این کار استفاده کنید.

فیلینگ کیک

دسته بندی کلی انواع فیلینگ کیک

به طور کلی فیلینگ‌های کیک را می‌توان به 6 دسته تقسیم کرد که در ادامه به آن اشاره شده است:

کاستارد

فیلینگ کاستارد نوعی فیلینگ صاف و خامه‌ای شبیه پودینگ است. کاستارد یک فیلینگ پخته شده حاوی نشاسته ذرت، آرد و زرده تخم مرغ است. هر پرکننده‌ای که حاوی نشاسته ذرت یا آرد باشد باید به آرامی به جوش بیاید تا از سوختن آن جلوگیری شود و سپس حداقل یک دقیقه جوشیده شود تا غلیظ گردد زیرا اگر به اندازه کافی نجوشد، ممکن است با سرد شدن رقیق شود. همچنین می‌توان آن را با بسیاری از مواد مختلف طعم دار کرد اما رایج ترین آن‌ها وانیل، لیمو و شکلات است. سطح کاسترد باید با پوشش پلاستیکی یا کاغذ مومی پوشانده شود تا از تشکیل لایه کدر در حین خنک شدن جلوگیری شود. فیلینگ کاسترد را می توان تا 3 روز در یخچال نگهداری کرد، اما زمانی که در روز تهیه آن استفاده شود بهترین کار است زیرا فیلینگ نوع کاسترد نباید منجمد شود.

میوه

میوه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به صورت فیلینگ برای کیک‌ها استفاده کرد که طعم خاصی به کیک می‌دهند. برخی از میوه های رایج مورد استفاده عبارتند از: توت فرنگی، زغال اخته، تمشک، هلو، زردآلو و ریواس. هنگام استفاده از فیلینگ میوه، یک حاشیه از فراستینگ در بالای لایه در اطراف لبه بیرونی کیک اعمال می‌شود تا به عنوان سدی عمل کند تا فیلینگ را در بین لایه ها نگه دارد. میوه‌های تازه را نیز می‌توان بین لایه‌ها اضافه کرد، اما این نوع کیک را فقط باید ظرف چند ساعت پس از خوردن آن جمع کنید. میوه حتی زمانی که در یخچال نگهداری می‌شود به رسیدن خود ادامه می دهد و آب آن شروع به خیساندن در کیک می‌کند. اگر کیک دارای میوه پخته شده باشد که حاوی تخم مرغ نباشد، می توان آن را تا 2 روز در دمای اتاق نگهداری کرد اما برای نگهداری طولانی تر باید آن را در یخچال قرار دهید.

فراستینگ

بسیاری از اوقات از همان فراستینگی که برای فراست کردن کیک‌ها استفاده می‌شود برای فیلینگ بین لایه‌ها استفاده می‌شود. این یک راه عالی برای اضافه کردن طعم و رطوبت به کیک است. برخی از انواع فراستینگ رایج که به عنوان فیلینگ نیز استفاده می‌شوند عبارتند از باترکریم، پنیر خامه‌ای، خامه فرم گرفته و گاناش. کیک‌هایی که دارای فیلینگ فراستینگ هستند باید با توجه به نوع فراستینگ مورد استفاده نگهداری شوند.

ژله

از ژله، مربا یا کنسرو می‌توان برای افزودن یک فیلینگ آسان با طعم میوه به کیک استفاده کرد. می‌توانید بدون هیچ گونه آماده سازی اضافی به کیک طعم بدهید. وقتی از فیلینگ ژله‌ای روی کیک لایه‌ای استفاده می‌کنید، از یک حاشیه فراستینگ در اطراف لبه لایه استفاده کنید تا ژله، مربا یا مواد نگهدارنده محصور بماند و سپس طعم مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آن را روی لایه داخل فراستینگ لوله شده پخش کنید. کیک‌هایی با این نوع فیلینگ را می‌توان تا 4 روز در دمای اتاق نگهداری کرد تا زمانی که فراستینگ در دمای اتاق قابل نگهداری باشد. اگر فراست روی کیک به آن نیاز داشته باشد، می‌توان آن را در یخچال نگهداری کرد.

خامه

یک فیلینگ با استفاده از خامه فرم گرفته، یک فیلینگ سبک با طعمی لطیف ایجاد می‌کند. خامه فرم گرفته گاهی اوقات با افزودن ژلاتین تثبیت می‌شود تا ماندگاری بهتری داشته باشد. کیک با فیلینگ خامه فرم گرفته باید در یخچال نگهداری شود و همان روزی که تهیه شد سرو شود.

لعاب و شربت

از لعاب‌ها و شربت‌ها نیز می‌توان به عنوان فیلینگ استفاده کرد اما هیچ ضخامتی برای پر کردن ایجاد نمی‌کند. آن‌ها طعم بیشتری را ایجاد می‌کنند و موجب حفظ رطوبت کیک کمک می‌شوند. وقتی فیلینگ کیک به صورت لعاب یا شربت است، کیک را می‌توان در دمای اتاق نگهداری کرد، مگر آنکه کیک یا فراستینگ نیاز به یخچال داشته باشد.

نکات لازم در استفاده از فیلینگ

انواع زیادی برای پر کردن کیک وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. در انتخاب فیلینگ برای کیک باید به نکاتی توجه کرد. برخی از این نکات در زیر آمده است.

طعم کیک را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که فیلینگ طعم کیک را بهتر می‌کند.
ذخیره سازی کیک را در نظر بگیرید. وقتی کیک به دلیل سایزش امکان نگهداری در یخچال را نداشته باشد، موادی را برای فیلینگ انتخاب نکنید که نیاز به یخچال دارد.
مقدار فیلینگ مورد نیاز شما بسته به نوع فیلینگ، نوع کیک، تعداد لایه ها و ترجیح شخصی متفاوت است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.