نان آچمای

طرز پخت نان آچمای شیرین ترکی

نان آچما از نان های خوشمزه ترکیه‌ای می‌باشد که به راحتی تهیه می‌شود و می‌توانید برای فیلنگ آن، از ارده یا انواع مارمالاد و سوسیس و گردو استفاده کنید. این نان فوق العاده لطیف و لذیذ بوده و ظاهر قشنگی دارد. این نان با کره باز می‌شود و دوباره رول می‌شود. از این رو این نان چند لایه، پنبه ای و سبک است. در برخی دستورات هنگام رول کردن خمیر، از پنیر یا مخلفات دیگر مثل مربا، خرما، مغز گردو و غیره استفاده می‌شود که می‌تواند به عنوان یک نان کامل استفاده کرد. این نان برای صبحانه یا عصرانه مفید است و می‌توانیم از آن برای عصرانه‌ها و دورهمی‌های خودمونی و همچنین برای وعده های افطار در ماه مبارک رمضان استفاده کنید زیرا بسیار مقوی می‌باشد. برای مشاهده این آموزش شیرینی خوشمزه در ادامه با ما همراه باشید.

نان آچمای شیرین

مواد لازم

آرد نول ۶-۵ پیمانه
خمیرمایه۱ ق غ
شکرنصف پیمانه
نمکیک سوم ق چ
شیر ولرم۲ پیمانه
روغن مایع۱ ق غ
کره۱۰۰ گرم
نان آچما

طرز تهیه

در ابتدا شیر، خمیرمایه، شکر، نمک و روغن مایع را مخلوط کرده سپس آرد نول را اضافه می‌کنیم، تا جایی که خمیر لطیف و کمی چسبنده باشد، خمیر را ورز می‌دهیم و سپس کره را به آن اضافه کرده و مجدد ورز میدهیم تا صاف و یکدست شود.
در ادامه در ظرفی که چرب کرده ایم خمیر را به مدت ۶۰ دقیقه استراحت می‌دهیم، پس از استراحت هوای داخل خمیر را خارج کرده و خمیر را باز کرده یا چانه‌هایی به اندازه ی ۱۰۰ گرمی می‌گیریم و به اشکال دلخواه خمیر را بپیچید و مجدد ۳۰ دقیقه استراحت می‌هیم.
سپس رومال شیر زده و در فر با دمای ۱۹۰ درجه تا زمان طلایی شدن نان آن را می‌پزیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.